فعالیت های شرکت

امروزه پروژه های عمرانی بی شماری در سراسر جهان توسط بخش های دولتی، عمومی، و خصوصی در حال ساخت هستند. منظور از پروژه های عمرانی تمام پروژه های کوچک و بزرگی است که باعث آبادانی کشورها می شود و رفاه و آسایش را برای مردم فراهم می سازد. ساختمان سازی و مجتمع های مسکونی، کارخانجات، شهرک های صنعتی، راهسازی و روسازی، سد سازی، شبکه های آبیاری، ساخت تونل، ساخت پل، ایستگاه های پمپاژ، خطوط لوله، تصفیه خانه های آب و فاضلاب، ساخت فرودگاه و … برای اطمینان از ایمنی و رعایت اصول فنی و کیفیت، تمامی پروژه های عمرانی باید زیر نظر مهندسان مشاورانجام شود. لازم به ذکر می باشد که در پروژه های عمرانی، معمولا سه گروه از سازمان ها در حال فعالیت هستند. پیمانکاران، مشاوران، کارفرما. پیمانکاران گروهی است که به اجرای پروژه می پردازد. مهندسین مشاورگروهی است که علاوه بر طراحی بر اجرای کار نظارت می کند و خدمات ویژه ایی را ارائه می دهد. مهندس مشاور تخصص کامل در رهبری و برنامه ریزی برای پروژه دارد و وجود آن برای همه پروژه ها به خصوص پروژه های ملی و بزرگ الزامی است. باید بیان شود که این مهندسین مشاور خدمات حرفه ‌ای خود را به سازمان‌ های دولتی و خصوصی ارائه می ‌دهد. ما به عنوان نمایندگان مستقل و مدافع مشتریان خود عمل می ‌کنند و وظیفه داریم راه ‌حل‌ های ابتکاری برای مشکلات فنی را پیدا کرده و مشاوره راهبردی را برای تجارت و مدیریت پروژه مورد نظر ارائه دهیم. خدماتی که مهندسین مشاور پاک آب ارائه می دهد بشرح بخش های زیر می باشد.

مهندسی آب

مهندسی آب زیرمجموعه ای از مهندسی عمران است که بر مطالعه چگونگی واکنش آب در سیستم های طبیعی مانند سواحل، مصب ها و رودخانه ها و همچنین محیط های ساخته شده توسط انسان تمرکز دارد.

مهندسی فاضلاب

مهندسی فاضلاب یک رشته خاص نیست، بلکه تلفیقی از مهندسی شیمی، عمران، بیولوژیکی، فیزیک و ریاضیات است. این در درجه اول با حمل و نقل، تصفیه و مدیریت آب آلوده سر و کار دارد

آبیاری

آبیاری را می توان به عنوان علم کاربرد مصنوعی آب در زمین به منظور برآوردن نیاز آبی محصولات در طول دوره زراعی برای تغذیه کامل محصولات کشاورزی تعریف کرد. مواد مغذی برای محصولات نیز ممکن است از طریق آبیاری اعمال شود.

آب های سطحی

آب سطحی آبی است که در بالای سطح زمین قرار دارد و ممکن است به آن آب آبی نیز گفته شود. در استفاده متداول، معمولاً به طور خاص برای آب های زمینی (داخلی) استفاده می شود که اکثریت قریب به اتفاق آن توسط بارش و رواناب از مناطق بالاتر مجاور تولید می شود.

مهندسی محیط زیست

مهندسی محیط‌زیست یک رشته مهندسی حرفه‌ای است که موضوعات علمی گسترده‌ای را در بر می‌گیرد تا راه‌حل‌هایی ایجاد کند که از سلامت موجودات زنده محافظت و همچنین سلامت موجودات زنده را بهبود بخشید و کیفیت محیط را بهبود بخد.

نقشه برداری

نقشه برداری به عنوان قدیمی ترین حرفه در جهان شناخته می شود که ریشه آن به تمدن های بزرگ دوران کتاب مقدس یا باستان باز می گردد، مانند بابلی ها، یونانی ها، مصری ها و کلدانی ها که نقشه برداران نجیب زادگان بودند.

سرمایه گذاری

مالی اصطلاحی است برای امور مربوط به مدیریت، ایجاد و مطالعه پول و سرمایه گذاری. امور مالی را می توان به طور کلی به سه دسته تقسیم کرد: مالیه عمومی، مالی شرکتی، مالی شخصی

مشارکت دولتی-خصوصی

مشارکت دولتی-خصوصی ترتیبی است بین دو یا چند بخش دولتی و خصوصی با ماهیت بلندمدت. معمولاً شامل تأمین مالی پروژه‌ها و خدمات دولتی با سرمایه خصوصی و سپس گرفتن سود از مالیات دهندگان و/یا کاربران در طول قرارداد PPP است.

مهندسی اقتصاد

اساساً، اقتصاد مهندسی شامل فرمول‌بندی، برآورد و ارزیابی نتایج اقتصادی زمانی است که جایگزین‌هایی برای دستیابی به یک هدف تعریف‌شده در دسترس باشد. در برخی از برنامه های درسی مهندسی عمران در مقطع کارشناسی در ایالات متحده، اقتصاد مهندسی یک دوره ضروری است.